Mūsų rankose – Europos Komisijos sertifikatas dėl Europos mikrokreditų teikėjų gero elgesio kodekso laikymosi. Tai – kokybės ženklas, patvirtinantis, kad veikiame sąžiningai, etiškai ir laikydamiesi atsakingo skolinimo standartų.
Šis sertifikatas padės toliau stiprinti partnerystę su Europos investicijų fondu (EIF) ir kurti palankesnes galimybes finansuoti mažas Lietuvos įmones. Verslai gali būti dar labiau užtikrinti, kad, kreipdamiesi į mus dėl verslo paskolos, finansavimą gaus laikantis aukščiausių Europos Komisijos nustatytų standartų.
Europos mikrokreditų teikėjų gero elgesio kodeksas daugiausia skirtas nebankiniams finansuotojams, teikiantiems nedideles, iki 50 tūkst. eurų paskolas labai smulkioms įmonėms arba savarankiškai dirbantiems asmenims.
Kodeksu siekiama nustatyti aukštus etiško skolinimo standartus bei geriausios praktikos gaires, kurios padėtų klientams atsirinkti patikimus finansuotojus, o kredituotojams nubrėžtų gaires, kaip tobulinti vidaus procesus bei veiklą.
- Klientams tai yra kokybės ženklas, užtikrinantis, kad mikrofinansų įstaiga elgiasi sąžiningai ir etiškai.
- Investuotojams ir finansuotojams – užtikrinimas, kad įstaiga veikia pagal skaidrius ir visoje ES taikomus atskaitomybės standartus.
- Reguliavimo institucijoms – patikinimas, kad įstaiga veikia pagal patikimą verslo praktiką ir principus bei yra tinkamai valdoma.
- Politikos formuotojams – būdas suderinti geriausią praktiką Europos Sąjungoje ir skatinti bendrus etiško finansavimo principus šiame sektoriuje.
Auditą, patvirtinusį, kad „Finbee“ laikosi Europos mikrokreditų teikėjų gero elgesio kodekso, atliko Europos Komisijos paskirtas nepriklausomas vertintojas „Microfinanza Rating“.
Ačiū kiekvienam mūsų klientui, leidžiančiam ir skatinančiam kaskart vis labiau tobulėti.
Kas yra Kodekse?
Kodeksas parengtas 23 ES kalbomis. Jį sudaro penki skyriai:
- Santykiai su klientais ir investuotojais: pateikiami mikrofinansų įstaigų įsipareigojimai klientams ir investuotojams, taip pat klientų ir investuotojų teisės.
- Valdymas: apima mikrofinansų įstaigų vadovybei ir valdybai taikomus standartus.
- Rizikos valdymas: išsamiai aprašomi bendri organizacijos rizikos valdymo metodai ir procedūros.
- Ataskaitų standartai: nurodoma, kokius rodiklius mikrofinansų įstaigos turi rinkti, teikti ir atskleisti.
- Valdymo informacinės sistemos: išsamiai aprašomi bendrieji valdymo informacinių sistemų standartai.
Sertifikavimo procesas
1 žingsnis – mikrofinansų įstaiga kreipiasi į Europos investicijų banką (EIB), pildo visus sertifikavimo procesui pradėti reikalingus dokumentus.
2 žingsnis – atlikti savęs vertinimo procedūras, kad įgyvendinimo proceso pradžioje būtų galima įvertinti, kiek finansų įstaiga laikosi Kodekso nuostatų.
3 žingsnis – įgyvendinimas. Mikrofinansų įstaiga įsipareigoja įgyvendinti Kodeksą per 18 mėnesių nuo pasirašymo, remdamasi savęs vertinimo rezultatais ir nustatytomis atitikties spragomis.
4 žingsnis – vertinimo procesas. Pasibaigus įgyvendinimo laikotarpiui, mikrofinansų įstaiga gali nuspręsti pereiti prie „vertinimo“ etapo. Tokiu atveju ji pateikia savęs vertinimą, pažangos ataskaitą ir užpildytą verslo modelio aprašymo formą vertintojui, kuris atlieka Kodekso vertinimą.
5 sertifikavimo etapas yra Kodekso iniciatyvinės grupės rankose. Kodekso iniciatyvinei grupei pirmininkauja Europos Komisija, ją sudaro balso teisę turintys nariai, atstovaujantys Europos Komisijai ir sektoriui, taip pat balso teisės neturintys nariai, atstovaujantys Europos investicijų fondui, Europos investicijų bankui ir programoje dalyvaujantiems paslaugų teikėjams.
Įstaigoms, atitinkančioms ne mažiau kaip 80 proc. svertinės sąlygų sumos ir visas prioritetines sąlygas, ketveriems metams suteikiamas Kodekso atitikties sertifikatas, o įpusėjus skyrimo laikotarpiui reikalaujama pateikti pažangos ataskaitą.
Plačiau apie kodeksą.