Verslo istorija: ieškojo sprendimo sveikatai gerinti

Paskola verslui - Finbee

„Raido“ – dviejų sužadėtinių, Tomo Zajančkausko ir Mintautės Surginaitės, kūrybinis vaisius, gimęs prieš kiek daugiau nei trejus metus. Kaip pasakoja pašnekovai, idėja atsirado, ieškant sprendimo gerinti savo pačių sveikatą, tuomet apie jokį verslą nebuvo nė minties.

Negalvojo apie pinigus

„Bakterijas namuose pradėjome auginti per karantiną, tuomet ieškojome būdų, kaip pagerinti savo savijautą. Tuo metu turėjau stiprią prasidėjusią aknę, virškinimo problemas, vargino nuolatinis pilvo pūtimas. Dermatologė kaip vieną iš būdų efektyviai sveikti patarė į mitybą įtraukti probiotikų, o jų jau buvau tikrai daug gėrusi kapsulėmis, niekada nejaučiau jų poveikio. Bet tuo metu užsikabinau ir pradėjau ieškoti daugiau informacijos netradicinės medicinos šaltiniuose. Tomas internete aptiko vaizdo įrašą, kaip galima milijardus bakterijų užsiauginti namuose ir kaip jų vartojimas efektyviai veikia ir padeda kovojant su išsibalansavusio žarnyno sukeltomis problemomis. Taip viskas ir prasidėjo“, – prisimena Mintautė.

Karantino metas, kaip sako pašnekovė, suteikė daug laiko eksperimentuoti virtuvėje. „Prisigamindavome fermentuotų gėrimų tiek, kad neturėdavome, kur dėti. Aš poveikį jaučiau iš karto – sumažėjo pilvo pūtimas, pradėjo gyti odos bėrimai. Pradėjome dalintis su šeima ir draugais, visi jautė teigiamus pokyčius. Atlikome laboratorinius tyrimus ir pamatėme, kiek daug lakto ir bifido bakterijų rūšių ir porūšių pavyksta užauginti namų sąlygomis. Aplinkos paskatinti, pradėjome kurti prekinį ženklą“, – pasakoja Mintautė.

Sužadėtiniai iškart ėmėsi ieškoti patalpų nedidelei gamyklai, kad galėtų pradėti profesionaliai gaminti fermentuotus gėrimus. „Patalpas radome ganėtinai greitai – per mėnesį, o įsikurti užtruko apie 3 mėnesius. Gamyklėlė buvo Kauno rajone“, – prisimena Tomas.

„Neturėjome didelių lūkesčių, tiesiog jautėme, kad tai geras ir naudingas produktas, kuris taip visiems reikalingas. Mus vedė mintis, kad su šia veikla atiduodame duoklę visuomenei, negalvojome apie pinigus, tuo metu turėjome darbus ir šiai idėjai įgyvendinti skyrėme savo laisvalaikį“, – pasakoja Mintautė.

Laisvalaikis virto maloniu darbu

„Kad priimtume sprendimą pilnai atsiduoti šiai veiklai, prireikė maždaug metų. Per tą laiką jau turėjome užauginę lojalių klientų ratelį. Žinia apie produktą pradėjo sklisti iš lūpų į lūpas, poreikis ir klientų ratas didėjo, todėl vieną dieną teko priimti sprendimą – žengti drąsų žingsnį, mesti etatinius darbus ir atsiduoti šiai veiklai“, – sako Tomas.

„Nei vienos dienos dėl to nesigailėjome. Verslą pradėjome Kaune, bet jau du metai kaip esame persikėlę į Tomo gimtinę – Rokiškį. Čia gyvename šalia gamtos, kaime ir plečiame fermentuotų gyvų bakterijų gėrimų gamybą“, – dalijasi verslininkai.

Mintautė taip pat yra ir jogos mokytoja, subūrusi sąmoningų žmonių bendruomenę Rokiškyje. „Esame Rokiškio bendruomenės dalis – stengiamės kaip tik galime prisidėti prie žmonių sąmoningumo, sveikatingumo skatinimo, todėl čia įkūrėme sporto asociaciją „Raido Team“ – kartu sportuojame, žiemą lendame į eketę, pasiorganizuojame sveikatingumo renginių. Norime, kad mūsų prekinis ženklas asocijuotųsi ne tik su gėrimais, bet ir sąmoningo gyvenimo būdu“, – sako pašnekovė.

Paskola verslui - Finbee

Planuoja plėtrą

Mintautė pasakoja, kad kol kas fermentuotais gėrimais prekiauja tik Lietuvoje, bet jau pagalvoja ir apie plėtimąsi į kitas šalis. „Dabar mūsų produktus galima įsigyti elektroninėje parduotuvėje bei keliuose fiziniuose taškuose: skyreliuose „Vikis“,  esančiuose „Rimi“ parduotuvėse, bei prekybos tinklo „Aibė“ parduotuvėse“, – pasakoja verslininkė.

Pašnekovai sako, kad produkto paklausa sparčiai auga, dėl šios priežasties gamybą jie kelia į gerokai didesnes patalpas, modernizuoja gamybos procesus. „Mūsų našumas padidės keturis kartus. Jau šį rudenį išsikelsime į naują gamyklą“, – dalijasi Tomas.

Paklausti apie konkurentus, abu pašnekovai sako besilaikantys požiūrio, kad turi ne konkurentus, o kolegas: „Turime aiškią viziją koks turi būti mūsų produktas, nuolat dirbame ties jo kokybės gerinimu, ties vartotojų poreikių išpildymu. Mums artima bendradarbiavimo filosofija, todėl labai džiaugiamės savo produktų linija, kurią išleidome kartu su žinomiausiu Lietuvos ūkininku Petru Šiaučiūnu – šią produktų liniją gaminame iš jo tvariai užaugintų grūdinių kultūrų. Planuose yra ir daugiau bendradarbiavimo projektų“.

Augant produkto paklausai, verslininkai suprato, kad našumui didinti reikia papildomos įrangos. Tuo tikslu verslo įkūrėjai pradėjo ieškoti papildomo finansavimo – kreipėsi į „Finbee Verslui“, kurie pasiūlė pasinaudoti valstybės finansuojama paskola pagal „Avietės“ programą. „Gamybinė įranga labai brangi, apyvartinių lėšų neužteko. Į „Finbee Verslui“ dėl verslo paskolos kreipėmės, nes pasirodė lanksčios ir patrauklios paskolos sąlygos, lengva ir aiški komunikacija, nustebino greitis. Esam labai patenkinti. Padidinę savo našumą, planuojame plėsti asortimentą bendradarbiaudami su kitais žinomais prekiniais ženklais“, – sako Tomas.

Taip pat gali būti įdomu