Tarpusavio skolinimo platforma yra platforma, kur žmonės skolina pinigus vieni kitiems. Dėka šios finansinės paslaugos, paskolų suteikimas tapo inovatyvesnis ir skaidresnis ir paskolų gavėjams, ir paskolų davėjams. Siekiant suvaldyti skolinimo riziką, investuotojai įprastai ją diversifikuoja, t. y. į vieną paskolą paprastai investuoja nuo keliasdešimt iki daugiau nei šimto paskolų davėjų, taip sumažindami galimą nuostolį paskolos gavėjo nemokumo atveju.
P2P skolinimo modelis atsirado 2005 metais Didžiojoje Britanijoje ir šiuo metu yra populiarus visame pasaulyje. Daugiausia internetinių platformų yra sukurta JAV ir Jungtinėje Karalystėje. Pastarosios vyriausybė taip pat investuoja per šalyje veikiančias P2P skolinimo platformas.
Augantis žmogus – verslui arba žmogus – žmogui skolinimo populiarumas rodo, jog investuotojai įvertino galimybę uždirbti daugiau, prisiimant didesnę riziką, bet nepaliekant pelno bankams ar kitoms finansinėms institucijoms.
Finbee – tai tarpusavio skolinimo ir sutelktinio finansavimo platforma, įkurta 2015 metais. FinBee tikslas yra tapti lyderiaujančia tarpusavio skolinimo platforma Lietuvoje.
Visos finansinės operacijos tarp investuotojų ir paskolų gavėjų yra atliekamos per mokėjimų partnerį UAB „Elektroninių pinigų bitė“. Siekiant maksimalaus saugumo, klientų lėšos yra visiškai atskiros nuo įmonės lėšų, saugomos depozitinėje sąskaitoje ir yra laikomos klientų nuosavybe.
UAB „Finansų bitė“ yra įrašyta į Lietuvos banko vartojimo kreditų davėjų ir tarpusavio skolinimo platformų operatorių sąrašą. UAB „Elektroninių pinigų bitė“ turi Lietuvos banko išduotą elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licenciją. UAB „Finansų bitė verslui“ yra įrašyta į sutelktinio finansavimo platformų sąrašą. Mūsų veiklą prižiūri Lietuvos bankas.
Finbee yra tarpusavio skolinimosi ir sutelktinio investavimo platforma (P2P), kuri sujungia tuos, kurie nori pasiskolinti, su tais, kurie ieško įvairių investavimo galimybių.
Telefonu: +370 5 2199529
El. paštu: [email protected] arba [email protected]
Darbo laikas:
Pir. – Pen. / 8:00 – 19:00
Šeš. / 10:00 – 16:00
Sek. / 10:00 – 15:00
Verslo klientams:
Pir. – Pen. / 9.00 – 18.00
Finbee klientų atsiliepimus renkame keliais būdais: iki 2019 m. rugsėjo 6 d. Finbee klientai atsiliepimą apie Finbee paslaugas galėjo palikti naudojantis savo Finbee paskyra. Nuo 2019 m. rugsėjo 6 d. Finbee klientai atsiliepimą apie Finbee paslaugas gali pateikti Platformoje registruotu el. paštu ar telefonu, siekdami užtikrinti, kad atsiliepimas yra tikras ir gautas iš tikro kliento. Pasiliekame teisę skelbti ne visus, o tik atrinktus klientų atsiliepimus. Gerbdami savo klientų privatumą, atsiliepimo autoriaus vardą pakeičiame ir naudojame asociatyvią iliustraciją.
Finbee klientų įvertinimus renkame atlikdami NPS (Net Promoters Score) apklausą. Pateikiame klientų įvertinimo balų vidurkį. Klientų įvertinimą renkame ir atnaujiname kartą per pusę metų.
Sprendimą dėl paskolos suteikimo priimame per 1 dieną. Atsakymus dėl paskolos suteikimo siunčiame el. paštu.
Atkreipiame dėmesį, jog mūsų darbo laikas yra:
Privatiems klientams:
Pir. – Pen. / 8:00 – 19:00
Šeš. / 10:00 – 16:00
Sek. / 10:00 – 15:00
Verslo klientams:
Pir. – Pen. / 9.00 – 18.00
Sprendimą dėl paskolos suteikimo priimame per 1 dieną, o paskolą Jums išmokame ne vėliau kaip po 2-3 darbo dienų, kai pasirašote paskolos sutartį. Jei paskolos suma yra didesnė nei 5000 EUR, paskolos išmokėjimas gali užtrukti iki savaitės.
Norėdami sumokėti įmoką Finbee, perveskite reikalingą lėšų sumą pagal žemiau pateiktus mokėjimo rekvizitus.
Mokėjimo informacija
Gavėjas: UAB „Elektroninių pinigų bitė“
SWIFT kodas: INDULT2X
Bankas: AS „Citadele banka” Lietuvos filialas
Sąskaitos numeris: LT967290099016897761
Nepamirškite mokėjimo paskirtyje nurodyti savo Finbee paskyros vartotojo vardo.
Įmokas galima mokėti anksčiau nustatytos mokėjimo dienos. Pervestos lėšos bus saugomos Jūsų Finbee paskyroje ir atėjus mokėjimo dienai paskolos įmoka bus nuskaityta automatiškai. Detalią informaciją apie mokėtinas sumas galite matyti savo Finbee paskyroje.
Įmoką galite pervesti naudojantis el. bankininkyste, nuvykus į banko skyrių, PayPost ar Perlo terminaluose. Jei įmoką už Jus moka kitas asmuo, prašome mokėjimo paskirtyje nurodyti, už ką yra mokamos kredito įmokos.
Prašome atkreipti dėmesį, kad lėšų įskaitymai Finbee gali užtrukti iki 1 darbo dienos.
Taip, paskolą galite anksčiau nei nustatytas paskolos terminas. Jei norite sužinoti, kokia yra tiksli grąžintina paskolos suma, prašome susisiekti su mumis el. paštu [email protected] ir laiške nurodyti planuojamą išankstinio grąžinimo datą. Išankstinio grąžinimo sumą pateikiame per 3 darbo dienas el. paštu. Nurodyta išankstinio grąžinimo suma galioja 2 dienas nuo sumos pateikimo. Jei išankstinio grąžinimo sumą pervedate vėliau nei per 2 dienas nuo jos pateikimo, prašome susisiekti su mumis ir pasitikslinti mokėtiną sumą.
Kai anksčiau laiko grąžinama paskolos suma viršija 2320 EUR per bet kurį dvylikos mėnesių laikotarpį, turėsite sumokėti kompensaciją. Kompensacijos dydis priklauso nuo likusio paskolos termino. Jeigu laikotarpis nuo vartojimo kredito grąžinimo anksčiau nustatyto termino datos iki sutartos vartojimo kredito sutarties pabaigos datos yra ilgesnis kaip vieneri metai, kompensacijos dydis yra 1%. Kitais atvejais kompensacijos dydis yra 0.5% anksčiau nustatyto termino grąžinamos vartojimo kredito dalies.
Paskolą per 14 dienų nuo paskolos suteikimo galite grąžinti be jokių mokesčių ar papildomų sąlygų.
Kiekvienas paskolos gavėjas nenurodydamas priežasties turi teisę atsisakyti paskolos Sutarties per 14 kalendorinių dienų nuo sutarties sudarymo dienos.
Grąžinimo tvarka:
– per 14 dienų nuo sutarties sudarymo dienos informuokite mus elektroniniu paštu [email protected] ar registruotu laišku (adresu Vilniaus g. 4-10, Vilnius, Lietuva, LT-01102) apie Paskolos Sutarties atsisakymą.
– perveskite pasiskolintą sumą į nurodytą FinBee sąskaitą.
Jei susiduriate su finansiniais sunkumais ar manote, kad negalėsite laiku įmokėti mėnesinės įmokos, prašome nedelsiant su mumis susisiekti telefonu +37067473164 arba +37067246906 ar el. paštu: [email protected]. Jei pradelsite mokėti įmoką, su Jumis susisieks FinBee darbuotojas. Jei įmoka pradelsiama sumokėti daugiau nei 3 dienas ar sumokėjote ne visą paskolos įmoką, Jums nebus pritaikyta nuolaida atsiskaitymo rizikos valdymo mokesčiui bei privalėsite padengti kitas su skolos administravimu susijusios išlaidos (antstolių, bylinėjimosi ir kt.). Jei pradelsite mokėti daugiau įmokų, Jūsų paskolos sutartis bus vienašališkai nutraukta, bus kreipiamasi į teismą dėl Jūsų skolos priteisimo ir skola išieškoma per antstolius. Atkreipiame dėmesį, jog vėluodami susigadinsite kredito istoriją, dėl ko ateityje gali būti labai sudėtinga arba neįmanoma gauti paskolos būstui ar vartojimui.
Pinigų plovimas yra veiksmai, kuriais siekiama įteisinti nusikalstamu būdu įgytus pinigus ar kitą turtą arba nuslėpti jų kilmę. Pirminiai nusikaltimai (tokie kaip neteisėta prekyba ginklais, mokesčių slėpimas, kontrabanda, prekyba pavogtomis prekėmis, prekyba suklastotais gaminiais, dalyvavimas organizuotoje nusikalstamoje grupėje, reketas, prekyba narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, prekyba žmonėmis, seksualinis išnaudojimas, taip pat prekyba viešai neatskleista informacija ir manipuliavimas rinka, kyšininkavimas ir nusikaltimai elektroninėje erdvėje ir t. t.) gali uždirbti dideles pajamas ir paskatinti neteisėtai įgytas pajamas įteisinti vykdant pinigų plovimą. Pinigų plovimą nusikaltėliai vykdo naudodamiesi įvairiomis finansinių operacijų schemomis, bet paprastai naudojamas pinigų įnešimas, tuomet pinigų išskaidymas ir pinigų įliejimas į apyvartą.
Teroristų finansavimas – tai lėšų telkimas arba rinkimas bet kokiais būdais, siekiant jas panaudoti arba žinant, kad jos bus panaudotos vykdyti teroristiniams nusikaltimams arba nusikaltimams, susijusiems su teroristine veikla. Lėšos finansuoti teroristams gali būti gaunamos tiek iš teisėtos veiklos, tokios kaip parama iš labdaros organizacijų, tiek iš nusikalstamos veikos, tokios kaip prekyba narkotikais, sukčiavimas, žmonių pagrobimai ir t. t.
Esame finansų įstaiga, įgyvendinanti pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo (PPTF) prevencijai skirtų teisės aktų (Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymas) reikalavimus, kurie nustato, kokių prevencinių priemonių ir kada privalome imtis, kad užkirstume kelią pinigų plovimui ir teroristų finansavimui. Kad prevencijos priemonių įgyvendinimas būtų efektyvus ir galėtume laiku reaguoti į įtartiną veiklą, vadovaudamiesi „Pažink savo klientą“ principu renkame tam tikrą informaciją apie klientus (pvz. klausiame pagrindinio pajamų šaltinio, ketinamos investuoti lėšų sumos, prašome pateikti lėšų kilmės dokumentus). Informaciją privalome nuolat tikrinti ir atnaujinti, todėl visų klientų prašome pateikti ar atnaujinti anksčiau pateiktus duomenis.
Lietuvos bankas parengė informaciją klientams apie principą „Pažink savo klientą“.
Tai fiziniai asmenys, kuriems yra arba buvo patikėtos svarbios viešosios pareigos, kurių sąrašas nurodytas Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo 2 straipsnio 19 punkte (pvz. valstybės vadovas, ministras, parlamento narys, savivaldybės meras ar kt.), ir jų artimieji šeimos nariai (sutuoktinis, asmuo, su kuriuo registruota partnerystė, tėvai, broliai, seserys, vaikai ir vaikų sutuoktiniai, vaikų sugyventiniai) arba artimi pagalbininkai (asmenys, su kuriais palaikomi dalykiniai santykiai). Šią informaciją klientų prašome pateikti, nes tai mus įpareigoja įstatymas. PEP statusas ar ryšys reiškia, kad privalėsime atlikti įstatymo numatytas papildomas tapatybės nustatymo procedūras.
Remiantis Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo 9 straipsnio 18 punktu, bendrovei yra draudžiama vykdyti sandorius, užmegzti ar tęsti dalykinius santykius su klientu, kuris nepateikia duomenų apie lėšų (turto) kilmę, operacijų pobūdį, dalykinius santykius su sandorio šalimis, informacijos apie įmonės valdymo struktūrą ir tikruosius naudos gavėjus ar kitos aktualios informacijos, pateikia ne visus duomenis arba jie yra neteisingi. To paties įstatymo 18 straipsnis nurodo, kad tais atvejais, kai klientas vengia arba atsisako bendrovės prašymu ir terminais pateikti papildomą informaciją, galime atsisakyti atlikti pinigines operacijas ar sandorį, nutraukti sandorius ar dalykinius santykius.
Dažniausiai naudojamas sukčiavimas, vadinamas phishing, kai sukčius pinigus ar asmens duomenis bando išvilioti el. laiškuose ar SMS pranešimuose apsimesdamas privačiąja arba viešąja finansine institucija (banku, policija, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba ir kita), ir nurodo, kad tiria menamą nusikaltimą bei prašo asmens prisijungimo prie finansų įstaigų duomenų, menamo tyrimo metu neva nustatyti tiesą.
Šiuo metu taip pat Lietuvoje suintensyvėjo investicinis sukčiavimas. Dažnai finansų brokeriais prisistatantys investiciniai sukčiai žmones į savo schemas bando įvilioti jiems skambindami iš užsienio telefonų numerių ir siūlydami užsiimti investavimo veikla (prekiauti valiutomis, tauriaisiais metalais, žaliavomis ir kita) bei pristatydami nerealias galimybes. Neretai siūlantieji šneka rusiškai. Taip pat gali būti siunčiami elektroniniai laiškai su investavimo pasiūlymais bei nuorodomis į suklastotas platformas, kuriami profiliai, pasitelkiamos reklamos socialiniuose tinkluose. Investiciniai sukčiai manipuliuoja noru greitai ir lengvai užsidirbti ir praturtėti esant labai mažai rizikai, pristatomi neva asmeniniai išskirtiniai pasiūlymai TIK JUMS. Taip pat investiciniai sukčiai naudoja programinę įrangą, platformas, kurios atrodo kaip realiai veikiančios ir nekenkėjiškos programos, platformos ar programėlės.
Atidumas ir kritinis mąstymas yra svarbiausi veiksniai, padedantys apsaugoti save ir savo turtą nuo sukčių.
Jei įtariate, kad bendraujate su sukčiais, visų pirma nepasiduokite emocijoms, nes sukčiai dažnai naudoja spaudimą, pateikia neva trumpai galiojančias nuolaidas ar išskirtinius pasiūlymus, manipuliuoja jautria informacija. Ignoruokite gautas nuorodas ir nesuveskite asmeninių duomenų. Nuolat tikrinkite informaciją – įsitikinkite, kad nurodytos aplinkybės yra realios. Lietuvoje investicines paslaugas gali teikti finansų maklerio įmonės, kredito įstaigos, finansų patarėjo įmonės ir valdymo įmonės, turinčios Lietuvos banko ar kitos valstybės narės priežiūros institucijos išduotą licenciją. Pasitikrinti galite Lietuvos banko interneto svetainėje. Blokuokite įtartinas žinutes, skambučius.
Patariama nepamiršti ir nuolat atnaujinti programinės įrangos apsaugos aplikacijas.
Jeigu savo asmeniniais duomenimis pasidalijote su sukčiais arba pervedėte lėšas, nedelskite ir kreipkitės į savo banką bei praneškite policijai.
Kilus įtarimams dėl sukčiavimo praneškite:
· policijai, telefonu 112;
· Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui, el. paštu: [email protected];
· Lietuvos bankui, el. paštu [email protected] – Lietuvos bankas turi galimybę blokuoti neteisėtas investavimo paslaugas siūlančias interneto svetaines.